Zbiórka niezweryfikowana
Zbiórka zakończona
Warsztaty orkiestrowe Muzyka Szarych Ludzi - Ottima Musica
L
liceum ogólnokształcące liceum w chmurze w katowicach
Zdjęcie zbiórki
0,00 zł z 80 000,00 zł
0%
3/14/2024
data zakończenia zbiórki
0
liczba wspierających
Jolanta Skrzek
Jolanta Skrzek
twórca zbiórki
Opis zbiórki

Projekt "Muzyka Szarych Ludzi" to warsztaty orkiestrowe trwających w terminie od 17 do 26 maja 2024 r. odbywających się na terenie Zespołu Szkół Muzycznych I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowie, oraz Pałacu Młodzieży w Tarnowie.  Celem projektu jest promowanie niepopularnej muzyki, wspieranie nieznanych artystów, oraz upowszechnianie polskiej muzyki rozrywkowej, dlatego w repertuarze koncertu znajdować się będą aranżacje orkiestrowe dzieł mniej znanych twórców. Główny motyw przewodni wydarzenia to młodzi i niepopularni muzycy, więc w każdej możliwej cząstce projektu są młodzi artyści. Związku z powyższym utwory zaaranżują i zaderygują: 

Miłosz Skrzek (uczeń klasy waltornii i dyrygentury w ZSM w Tarnowie), Aleksander Brighton (uczeń klasy fortepianu w ZSM w Tarnowie), oraz Hania Derej (studentka dyrygentury na Akademii Muzycznej w Krakowie, oraz klasy kompozycji w Amsterdamie). Zaśpiewają m. in. tacy wokaliści jak: Karolina Lyndo (studentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy), Jakub Magier (student Akademii Muzycznej w Bydgoszczy), oraz Damian Lis. Wszystkie partytury podlegają weryfikacji wybitnym pedagogom czyli:

mgr Anastasii Vrublevskiej - Absolwentce klasy dyrygentury w Kolegium Muzyczne im. Władysława Zaremby w Chmielnickim,  Akademii Muzycznej im. Antoniny Nieżdanowej w Odessie, oraz Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, laureatce konkursów dyrygentckich np. III Ogólnopolskiego Konkursu Dyrygenckiego im. Adama Kopycińskiego we Wrocławiu

mgr Łukaszowi Olszówce - Absolwentowi klasy kompozycji i reżyserii dzwięku, oraz dyrygentury na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, kierownikowi muzycznego chóru Eucharisto, działającego przy Kościele Jezuitów w Bydgoszczy, zdobywcy hollywoodzkiej nagrody Adam Bratcher Music Debut Award za muzykę do filmu "Skrzypek", na XX Polish Film Festival in Los Angeles. 

Próby sekcyjne poprowadzą m. in. mgr Artur Tyński,(Absolwenta Akademii im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, waltorniste Filharmonii Krakowskiej, oraz mgr Anastasiia Vrublevska.  Próby orkiestrowe zaś poprowadzą kompozytorzy pod okiem mgr Anastasii Vrublevskiej. Warsztaty dodatkowe z zakresu kompozycji, budowania marki osobistej, mediów społecznościowych, praw ucznia, psychologii poprowadzą m. in.  mgr Adam Sztaba (UMFC), mgr Beata Kwiecińska (Szkoła w Chmurze, wykładowca UJ), mgr Wojciech Jałoszyński (psychoterapeuta, pisarz)

Zwieńczeniem warsztatów będą dwa koncerty 25 i 26 maja (Sobota, Niedziela). Pierwszy koncert będzie zwieńczeniem projektu "Muzyka Szarych Ludzi", na nim wykonany zostanie repertuar aranżacji orkiestrowych piosenek muzyki rozrywkowej. Zaś w repertuarze drugiego koncertu znajdzie się muzyka filmowa (W.Kilar, H.Zimmer, itp ). Organizatorem pierwszego koncertu jest Fundacja Centrum Inwestycji Społeczno Ekonomicznych w Łodzi, twórcą projektu jest Grupa Projektowa Ottima Musica. Organizatorem drugiego koncertu jest Tarnowskie Centrum Kultury i będzie to koncert muzyki filmowej w ramach prestiżowego Festiwalu 38 Tarnowskiej Nagrody Filmowej. We wcześniejszych edycjach brali w nim udział tacy atyści jak: prof Krzysztof Herdzin, mgr Adam Sztaba, dr Wojciech Kilar. 

Uczestnicy spoza Tarnowa i regionu zostaną zakwaterowani na czas warsztatów z cateringiem. 

Uwaga - zgłoszenie formularza nie wiąże się z żadnymi opłatami. 

W kwocie 80 000 PLN znajdują się takie wydatki jak:

  • Zakwaterowanie wszystkich uczestników warsztatów, wraz z cateringiem (śnaidanie, obiad, kolacja).
  • Wynajem sali koncertowej na próby.
  • Wynagrodzenie dla prowadzących warsztaty jak np. maestro Adam Sztaba, czy mgr Wojciech Jałoszyński
  • Wynagrodzenie dla pedagogów za prowadzenie prób jak np. mgr Artur Tyński, mgr Anastasiia Vrublevska.
  • Opłata za weryfikacje zgłoszeń i partytur (mgr A.Tyński, mgr A.Vrublevska, Ł.Olszówka) 
  • Opłata za usługi prawno - księgowe - Fundacja CISE
  • Promocja projektu

W przypadku nie zabrania pełnej kwoty, przewidujemy wariant B w wysokości 50 000 PLN , zakłada on noclegi tylko i wyłącznie dla osób spoza Tarnowa i regionu, pozostałe wydatki nie ulegają zmianie. 

Wszyscy darczyńcy zostaną wymienieni na naszej stronie internetowej i mediach społecznościowych. Prosimy o wpłatę nawet symbolicznej kwoty 5 zł. W przypadku chęci wpłaty powyżej 200 PLN prosimy o kontakt na nasz adres e-mail: grupaottimamusica@gmail.com Więcej szczegółowych informacji na temat projektu znajduję się na stronie internetowej grupa-ottimamusica.com

Wpłacający/a (0)
Brak wspierających
Załóż zbiórkę i zacznij pozyskiwać fundusze
Najlepszy sposób na pozyskiwanie funduszy na projekty szkolne!
Dodaj zbiórkę